Středa 8. května 2024, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Krajskou soutěž vyhráli hasiči z Berouna

Krajská soutěž v požárním sportu profesionálních a dobrovolných hasičů proběhla o víkendu 18. a 19. června 2011 na sportovním stadionu HZS Nymburk. Nejlepších celkových výsledků dosáhlo družstvo hasičů za HZS Beroun, druzí se umístili hasiči z Kutné Hory a třetí příčku obsadilo družstvo hasičů z Příbrami.

Krajskou soutěž v požárním sportu, kterou pořádal Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje a SH ČMS KSH – kraj Středočeský, slavnostně zahájil krajský ředitel HZS plk. Ing. Miloslav Svatoš. Soutěžím popřál hodně sportovních zážitků také starosta SH ČMS Josef Páv.

Během dvou soutěžních dnů sice počasí moc závodníkům nepřálo a pořadatelům přidělalo dost práce, přesto bylo dosaženo řady pěkných výsledků. V běhu na 100 m s překážkami zvítězil Radek Bárta (HZS Mladá Boleslav) před Lukášem Novotným (HZS Beroun) a Václavem Říhou (HZS Kutná Hora).

Výstup po hákovém žebříku do 4. podlaží vyhrál Bc. Radek Vyvial (HZS Kolín) před Lukášem Novotným (HZS Beroun) a Milanem Tůmou (HZS Kutná Hora). V dvojboji (100 m + věž) bylo pořadí: Lukáš Novotný, Radek Bárta a Bc. Radek Vyvial.

Družstvo HZS Beroun zvítězilo v soutěži na 100 m s překážkami a štafetě 4×100 m s překážkami, družstvo HZS Kutná Hora bylo nejlepší v požárním útoku a ve výstupu po hákovém žebříku do 4. podlaží.

Další podrobnosti a dosažené časy i body najdete v příloze, kde jsou i podrobné výsledky dosažené dobrovolnými hasiči.

Nejúspěšnější družstva se zúčastní XXXX. mistrovství ČR v požárním sportu 19. – 21. srpna v Ostravě.