Pátek 3. května 2024, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Chrudimský hasič Martin Trojan na půlmaratonu

V sobotu 18. června se konal již druhý ročník Olomouckého půlmaratonu, který byl součástí oslav města Olomouce. Start a cíl závodu byl postaven na horním náměstí a celá trať byla situována ulicemi města.

Ilustrační foto

Tohoto závodu se zúčastnilo 2000 běžců z celé České republiky, ale také celá světová zahraniční špička, v niž dominují Etiopští a Kenští běžci. Vítězem závodu se stal Dawit Shami Abdulahi v novém rekordním čase 1:00:44 hod. Rekord padl i v závodě žen. V půlmaratonském debutu zvítězila etiopská vytrvalkyně Netsanet Achamu v čase 1:10:41h. Zároveň s vítězkou závodu doběhl nejlepší Čech Pavel Novák.

Prvenství mezi českými ženami patří Petře Kamínkové z Olomouce za čas 1:19:46 h. Na start tohoto závodu se postavil i příslušník HZS Pardubického kraje z požární stanice Chrudim Martin Trojan, závodící za tým ISRT, který celou trať, měřící 21,195 km, zdolal za neuvěřitelných 1:17:37 h. a vylepšil si tak tím svůj osobní rekord o 2min 13s. Tímto časem se umístil na 11. místě mezi českými závodníky a na krásném 4. místě v kategorii do 40 let. V celkovém pořadí ze 2000 závodníků skončil na 28. místě.