Pondělí 24. června 2024, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dvě auta narazila do stromů

V pondělí jsme vyjížděli ke dvěma velmi podobným haváriím. V obou případech osobní vozidla skončila mimo komunikaci, kde narazila do stromů.

Ve čtyři hodiny odpoledne jela osmatřicetiletá řidička se Seatem Cordoba od obce Havraníky směrem na obec Nový Šaldorf. Pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost jízdy technickému stavu pozemní komunikace a zejména svým schopnostem.

Po projetí mírné zatáčky vyjela ze silnice a čelně narazila do stromu. Sama utrpěla těžké zranění. Dechovou zkoušku na zjištění požití alkoholu před jízdou nebyla schopna vzhledem ke zdravotnímu stavu podstoupit. V nemocnici jí proto odebrali krev. Její o dva roky starší spolujezdkyně vyvázla s lehkým zraněním. Způsobená škoda je asi třicet tisíc korun.

O dvě hodiny později projížděl katastrem obce Želetice sedmdesátiletý muž se Škodou Octavia. Jel směrem na obec Žerotice. Na chvíli se prý zamyslel a tím se nevěnoval plně řízení. Vyjel ze silnice a zastavil se o vzrostlou lípu. S lehkým zraněním skončil v nemocnici. Po ošetření byl propuštěn do domácího léčení. Neopatrnou jízdou si na autě způsobil škodu za sto padesát tisíc korun. Všichni účastníci dopravních nehod jsou ze Znojemska.

zdroj: PČR por. Mgr. Lenka Drahokoupilová

Sdílet