Neděle 3. července 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Další tragická nehoda v Jihomoravském kraji

Včera 29. června 2011 v podvečer se u obce Mašovice stala tragická dopravní nehoda. Skupinka mladých lidí ze Znojemska se jela koupat. Tato příjemná letní aktivita se však již neuskutečnila, protože kousek před cílem havarovali.

Jeli v osobním voze Škoda 125L po silnici ze Znojma. Osmnáctiletý řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace a svým schopnostem. Vzhledem k tomu, že si ten den o půl čtvrté odpoledne vyzvedl svoje úplně nové řidičské oprávnění, neměl ani dostatek zkušeností.

Po projetí mírné levotočivé zatáčky dostal smyk, vyjel do příkopu, pravou zadní částí vozu narazil do stromu a ten přelomil. Auto pak bylo odhozeno a levou zadní částí narazilo na další strom. Vozidlo se uprostřed zcela roztrhlo. Dva mladíci na předních sedadlech vyvázli s lehkými zraněními.

Nejtragičtěji skončili spolujezdci vzadu. Šestnáctiletá dívka na levé straně utrpěla těžké zranění. Vrtulníkem byla transportována do nemocnice v Brně. Osmnáctiletá dívka uprostřed a šestnáctiletý chlapec vpravo svým zraněním na místě podlehli. Sedmnáctiletý mladík na předním sedadle je hospitalizován v nemocnici ve Znojmě. Mladý muž za volantem byl po ošetření propuštěn do domácího léčení.

Dechová zkouška u něho vyloučila požití alkoholu a test na přítomnost drog v těle byl také negativní. Řidičský průkaz jsme mladíkovi zadrželi. Způsobená škoda je odhadnuta na pět tisíc korun. Na místě zasahovali vedle policistů i hasiči a záchranáři. Přítomen byl i soudní znalec z oboru silniční dopravy. Provoz jsme v průběhu šetření dopravní nehody řídili jedním jízdním pruhem.

Jedni z prvních svědků projíždějících kolem, měli být údajně dva cyklisté. Pro řádné vyšetření této tragédie potřebujeme i jejich svědectví. Nechť se přihlásí na linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu.

Jedná se o čtvrtou dopravní nehodu se smrtelným zraněním na Znojemsku v tomto roce. Od ledna zemřelo na silnicích Znojemska celkem pět osob. Všechny tyto tragické události mají mnoho společného. Je to především vysoká rychlost jízdy a nízký věk řidičů.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová
KŘP Jihomoravského kraje
Policie ČR

Sdílet