Středa 6. července 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Fiat vyjel mimo vozovku, spolujezdec zemřel

Dnes 30. června 2011 v 05:23 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po těžké a tragické dopravní havárii u obce Vlčí Doly na Kroměřížsku.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k tragické dopravní havárii osobního vozu zn. Fiat Doblo.

Vozidlo vyjelo mimo vozovku do porostu a narazilo čelně do stromu. Uvnitř se těžce zranila jak řidička, tak i její spolujezdec. Jako první na místo dorazila hlídka policie, které se podařilo vytáhnout těžce zraněnou devětadvacetiletou ženu. Spolujezdec byl však ve vraku zaklíněn.

Hasiči dorazili za dvanáct minut po výjezdu ze stanice. Okamžitě bylo nataženo speciální vyprošťovací zařízení a hasiči se pustili do uvolnění sevření kolem jednatřicetiletého muže. Muž byl v kritickém stavu a následkům svých zranění na místě podlehl. Hasiči vytáhli jeho tělo, kterému už záchranáři nedokázali pomoci.

Posádka zdravotnické záchranné služby se soustředila na poskytnutí nezbytné pomoci zraněné ženě. Vzhledem k vážnému poranění byl na místo povolán vrtulník letecké záchranné služby, který řidičku transportoval do nemocnice.

Hasiči zajistili vrak vozu proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Nehodu na místě šetřila policie. Příslušníci policie se rovněž postarali o převážené dva malé pejsky. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla omezena doprava v místě havárie.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet