Neděle 3. července 2022, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

„Útok versus obrana“

Strakoničtí profesionální hasiči se zúčastnili v úterý 28. června ve Volyni jedné z posledních akcí tohoto školního roku. Tři dny před zahájením prázdnin připravila a organizovala SŠ a JŠ Volyně pro žáky volyňských škol a veřejnost akci, která se tematicky týkala sebeobrany a bojových umění.

Již od samého rána proudily do prostoru parkoviště v samém sousedství centra města skupiny volyňských dětí. Po deváté hodině se rozběhl zajímavý program, jehož součástí byla ukázka činnosti 25. PLRB Strakonice. Jak již z názvu akce vyplývá, předvádělo se v podání příslušníků Armády ČR zejména bojové umění MUSADO. Na své si rovněž přišli i milovníci dávných časů a středověku. Skupina historického šermu Markýz připravila pro diváky vystoupení s ukázkou šermířského umění a dobových zbraní.

V rámci doprovodného programu byl pro děti rovněž připraven propagační stánek HZS Strakonice, kde děti měly možnost si prohlédnout a vyzkoušet některé technické prostředky PO. Pro ty nejmenší byl připraven papír a pastelky, takže za malou chvilku vzniklo i několik velmi zdařilých obrázků, které byly oceněny.

Na rozdíl od 18. října minulého roku, kdy se tato akce konala poprvé, bylo volyňské náměstí tentokrát zalito hřejivými slunečními paprsky, takže k chuti přišla i chladivá zmrzlina. S vidinou blížícího se konce školního roku se po desáté hodině školáci rozcházeli vstříc blížícím se prázdninám.

Za HZS Strakonice zpracoval: plk. Ing. Ota Šmejkal, ředitel HZS Strakonice

Sdílet