Pondělí 27. června 2022, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V neděli vyhasly na jihočeských silnicích tři životy

Včerejší den byl na jihočeských silnicích velmi tragický. Jak jsme již uvedli, v ranních hodinách po třetí hodině došlo k dopravní nehodě v obci Popelín na Jindřichohradecku, kde 18letý řidič osobního vozidla Škoda Favorit při couvání namáčkl na oplocení u domu 55letého muže. Ten těžkým zraněním na místě podlehl.

Ilustrační foto

Další tragická nehoda se udála na Českobudějovicku. V 11:40 hod. jel potrase České Budějovice – Veselí nad Lužnicí, 800 metrů před nájezdem na mimoúrovňovou křižovatku Ševětín 20letý řidič osobního vozidla Volkswagen Corrado. Při jízdě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze mokré vozovky, dostal smyk a pravou stranou narazil do svodidla. Po 50 metrech se vozidlo odrazilo do protisměru, kde se čelně střetlo s osobním vozidlem Audi Q7. Mladý řidič po celkové deformaci vozidla vypadl na komunikaci. Vzhledem k velmi těžkým zraněním polytrauma jeho mladý život vyhasl. Silnice byla po dobu čtyř hodin zcela uzavřena, policie prováděla odklon po objízdné trase.

K večeru opět na Českobudějovicku, v obci Úsilné, havaroval starší muž (77 let) v důsledku srdeční slabosti. Na místo byla okamžitě přivolána Záchranná zdravotnická služba, která muže ihned transportovala do nemocnice, kde však přes veškerou péči zemřel.

zdroj: PČR nprap. Milan Bajcura

Sdílet