Úterý 2. června 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Fireport 970

Hasiči ze Suchdola nad Lužnicí se od sobotního dopoledne nezastavili

Sobotní dopoledne byl oznámen KOPIS CBE výjezd na otevření bytu pro záchrannou službu v Suchdole nad Lužnicí, kde bylo podezření na úmrtí majitelky bytu. Majitelka byla nalezena v bytě bez známek života.

V neděli vyjížděli hasiči kolem 9 h ráno na žádost KOPIS CBE. Jednalo se o monitoring kouře vycházejícího z lesa. Jednotka s vozem Cas 32 T815 1+3 vše prověřila a s negativním výsledkem se vrátila zpět na základnu.

Další výjezd pro vozy RZA 1+1 a Cas 32 T815 1+3 následoval před 23h ,kdy k nám dorazila silná bouřka. Jednalo se o popadané stromy v obci Hrdlořezy, Cep. Při návratu jednotky zpět na základnu, byla vyslána jednotka na pomoc záchranné službě do města Suchdol nad Lužnicí, kde pomáhala s resuscitací pacientky. Bohužel zde lékař poté konstatoval smrt.

Když už vypadalo, že se vše uklidnilo, vyjížděla jednotka na žádost ZZS Jčk znovu s vozem RZA do obce Rapšach, kde pomohla s transportem pacienta do vozu záchranné služby.

Pondělní ráno začalo výjezdem na žádost technických služeb města Suchdola nad Lužnicí. K události vyjelo vozidlo RZA 1+1 na likvidaci nebezpečného hmyzu v trafostanici v obci Suchdol nad Lužnicí. Poté KOPIS CBE informoval o výjezdu do obce Halámky. Na místo vyjely vozy RZA 1+1 a Cas 32 T815 1+3 k požáru automobilu Ford Focus v plném rozsahu. Za použití vysokotlakého hašení z RZA a 1× C proudu z Cas byl požár nejdříve lokalizován a poté dohašen. Na místo dorazila i kolegové z Českých Velenic.Z tohoto požáru byla dále jednotka vyslána s vozem RZA na odstranění prstýnku z prstu obyvatelky do obce Hamr.

Ondřej Vajo
Hasiči Suchdol nad Lužnicí
www.hasici-suchdol.estranky.cz

Sdílet
Banner Fireport 970