Středa 6. července 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Mezinárodní cvičení potápěčských skupin

Ve dnech 15.-17. června 2011 proběhlo Mezinárodní cvičení potápěčských skupin na vodní nádrži Teplý Vrch u Rimavské Soboty – Slovenská republika.

Tohoto cvičení se účastnilo celkem 13 družstev. Větší část družstev obsadilo hostující Slovensko. Jako další účastnici byli kolegové z Polska, Maďarska a samozřejmě družstvo z České republiky. Naše družstvo se skládalo z 5i příslušníků Záchranného útvaru HZS ČR a 4 příslušníků HZS Olomouckého kraje. Velitelem naší skupiny byl kolega z Olomouckého kraje. Na tomto cvičení jsme se účastnili poprvé. Celé cvičení provázelo velmi horké počasí.

Celkově jsme se umístili na chvostu „pelotonu“. Pro obhajobu je nutno podotknout, že jsme neměli adekvátní výbavu a naše družstvo se vidělo celé poprvé až na místě cvičení. Na závěr je třeba říci, že jsme při jednotlivých disciplínách nebyli nikdy na posledním místě. Převládá spokojenost účastníků se svým výkonem a formou samotného velmi náročného cvičení.

*Zdravíme kolegy ze Žiliny, kteří byli naši největší fandové. *

Informace poskytl pprap. Neuvirt Radek.
Fotografie: plk. Ing. Robert Murín – GŘ HZS ČR.

Sdílet