Sobota 25. června 2022, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Řidič dodávky v nemocnici zemřel

K tragické dopravní nehodě došlo v úterý 12. července v 7.30 hodin na silnici I/38 mezi obcemi Suchá a Vílanec v katastru obce Vílanec. Osmadvacetiletý řidič dodávkového vozidla VW Transporter jel po této komunikaci ve směru od obce Stonařov na obec Vílanec.

Z dosud nezjištěných příčin na rovném úseku vyjel náhle do protisměru, kde se čelně střetl s nákladním vozidlem Volvo.

Při tomto střetu došlo k těžkému zranění s ohrožením života řidiče dodávkového vozidla a těžkému zranění jeho třiatřicetiletého spolujezdce. Oba těžce zraněné transportovaly dva vrtulníky Letecké záchranné služby do Fakultní nemocnice v Brně – Bohunicích. V odpoledních hodinách řidič svým zraněním v nemocnici podlehl.

Zdravotní stav spolujezdce zůstává stále velmi vážný. Aktualizace 15. července: Spolujezdec svým zraněním v nemocnici také podlehl.

Orientační dechová zkouška byla provedená u řidiče nákladního vozidla Volvo s negativním výsledkem. U zemřelého řidiče bude provedena soudní pitva. Hmotná škoda na obou havarovaných vozidlech byla na místě odhadnuta na 960 000 korun.

Dodávkové vozidlo patřilo bezpečnostní agentuře a převáženo finanční hotovost. Z bezpečnostně taktických důvodů nebudeme k její výši poskytovat žádné bližší informace. Stejně tak se ze stejného důvodu nebudeme vyjadřovat k trase tohoto vozidla ani ke způsobu převozu peněz. Nákladní vozidlo Volvo – cisterna převáželo zvlášť nebezpečný náklad v režimu ADR. Jednalo se o propan butan.

Při dopravní nehodě nedošlo k poškození cisterny a nedošlo ani k úniku propan butanu. Životní prostřední ohroženo nebylo. Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zajistili na místě převáženou finanční hotovost a za jejich dohledu proběhlo její přeložení z havarovaného vozidla. Poté bylo zahájeno přečerpání propan butanu do náhradní cisterny, který přijela na místo.

Tragická nehoda tak na celý den zcela uzavřela silnici mezi Jihlavou a Stonařovem. Policisté museli až do 17.20 hodin odklánět veškerou dopravu na objízdné trasy, které vedly po silnicích nižších tříd přes Třešť a Stonařov. Odklony se zajišťovaly již v Jihlavě a ve Stonařově.

Na objízdných trasách byl proto zvýšený provoz. Problémy vznikaly zejména na křižovatkách v Třešti a ve Stonařově, a to v souvislosti s odbočováním nákladních vozidel. K žádné kolizi ani dopravní nehodě ale na objízdných trasách nedošlo.

Od začátku letošního roku do 12. července policisté v kraji Vysočina vyšetřovali 1290 dopravních nehod, při kterých 18 osob zemřelo, 93 utrpělo těžké zranění a 552 bylo zraněno lehce. Ve 104 případech policisté zjistili, že řidič před jízdou požil alkoholický nápoj.

mjr. JUDr. Dana Čírtková
KŘP kraje Vysočina
Policie ČR

Sdílet