Neděle 3. července 2022, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Stroj na lisování slámy začal za jízdy hořet

Dne 13. 7. 2011 v 09:42 hod. byli hasiči informováni o požáru lisu na slámu u Popovic.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozem, kterou posílila jednotka dobrovolných hasičů z Kunovic se dvěma cisternami. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na poli došlo k požáru zemědělského pracovního stroje.

Řidič traktoru táhl za sebou po poli jako přívěs stroj na balíkování slámy, když si všiml kouře v prostoru naběrače. Okamžitě se soupravou zastavil, odpojil traktor a poodjel do bezpečné vzdálenosti. Podezření na požár ohlásil na tísňovou linku hasičů.

Během patnácti minut byli hasiči s cisternami na místě a požár se jim podařilo rychle lokalizovat i uhasit. Zásahem se podařilo rovněž zabránit případnému rozhoření nebo rozšíření plamenů na stroj, slámu nebo strniště. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Řidiči vypověděl příběh o sběru slámy a o požáru. Vyšetřování ukázalo na možnou technickou závadu na stroji. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena asi na 20.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek a stroj asi za 200 tis. Kč.

Tento požár je jedním z prvních v letošní začínající žňové sezóně ve Zlínském kraji. V letním období vyjíždí každoročně hasiči k desítkám podobných událostí a další se tak dají očekávat. V každém případě platí, že požáry na polích mohou být pro hasiče hůře nebo později dostupné, a proto zemědělcům radíme mít u sebe vždy mobilní telefon a hasicí přístroj pro prvotní zásah.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet