Pondělí 8. srpna 2022, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

FOTO: Po pádu začal ultralight hořet

V 10:41 hodin obdrželo Krajské operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje tísňovou zprávu o pádu malého letadla poblíž Nové Peci na Prachaticku. K zásahu vyjely okamžitě všechny základní složky integrovaného záchranného systému.

Operační středisko HZS Jihočeského kraje na místo vyslalo jednotky SDH obcí Volary a Nová Pec a profesionální jednotku z centrální stanice Prachatice.

Jednalo se o pád malého letadla – ultralightu, který po pádu na zem začal okamžitě hořet. Požár se rozšířil i na blízký strom. V letadle cestovaly dvě osoby. Svědkům nehody se podařilo obě osoby z ultralightu vytáhnout ven ještě před příjezdem záchranářů.

Přesný rozsah zranění osob nám není znám. Obě osoby však byly do nemocnice transportovány letecky. U nehody postupně přistály dva vrtulníky LZS, kteří jednoho z členů posádky převezly do nemocnice v Českých Budějovicích a druhého do pražské nemocnice na Vinohradech.

Zasahující hasiči provedli dohašení letadla a zabezpečili, aby se požár nerozšířil na okolní trávu či stromy. Další komplikací, která při pádu letadla vznikla, bylo, že ultralight při pádu potrhal dráhy elektrického vedení. Na místo se dostavili pracovníci firmy E-on a také jednotka HZSP SŽDC, jelikož se spadlé dráty dostaly do blízkosti železniční tratě.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet