Úterý 16. srpna 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár dílny v Kralovicích

Krátce po půl deváté byl na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje ohlášen požár dílny v obci Kralovice. Jednalo se o objekt dílny u rodinného domu.

Na místo události se jako první dostavila jednotka SDH obce Kralovice, která započala s likvidací požáru s pomocí stříkačky PS 12 s přívodem vody z místní požární nádrže. Dále byly k požáru vyslány jednotky profesionálních hasičů z požární stanice Prachatice a SDH obce Lhenice, které se k likvidaci požáru připojili s pomocí 3 cisternových automobilových stříkaček a další mobilní požární technikou.

V 09:22 hod velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru a v 09:33 se požár podařilo zcela zlikvidovat. Rodinný dům těsně navazující na objekt dílny se hasičům podařilo uchránit. Škoda na objektu zasaženém požárem je předem odhadována na 1,5 mil. Kč, uchráněné hodnoty pak na 3 mil. Kč.

Při požáru došlo ke zranění dvou osob, které se nadýchaly zplodin hoření. Tyto osoby si na místě převzala do péče ZZS. Příčina vzniku požáru je v šetření.

mjr. Bc. Lenka Křížová
vedoucí organizačního oddělení
HZS Jihočeského kraje

Sdílet