Pátek 25. září 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Agrotec 970x150 OK

Hořel dům, dvě zraněné osoby a škoda 1,5 milionu

Dne 23. července v 15.50 hodin vyjížděli hasiči k požáru rodinného domu do Podhořan u Ronova. Na místě zasahovala profesionální jednotka hasičů z Chrudimi, ze sousedního kraje jednotka z Čáslavi a dále jednotky sboru dobrovolných hasičů Lipovec a Heřmanův Městec.

Ilustrační foto

Dvě osoby, jež se nadýchaly jedovatých zplodin hoření, byly z hořícího objektu vyvedeny těsně před příjezdem hasičů. Velitel zásahu poté nechal přivolat na místo zdravotnickou záchrannou službu. Ta převezla obě osoby k vyšetření do nemocnice. Hasiči používali při likvidaci požáru dýchací přístroje. Požár byl lokalizován v 16.26 hodin. Hasiči poté vynesli z domu nábytek a další věci, které nebyly poškozeny požárem.

Plameny se podařilo zcela zlikvidovat v 19.33 hodin. Dobrovolní hasiči střežili místo požáru až do sobotní 22 hodiny, poté se vrátili na svou základnu. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně nedbalost v podobě kouření. Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun. Uchránit se hasičům podařilo majetek ve výši 1,5 milionu korun.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Sdílet
Banner Eurofire termokamera