Neděle 3. prosince 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Majiteli hořel dům nad hlavou

Dne 25. 1. 2006 v 11:40 hod. byl nahlášen požár rodinného domu v obci Lidečko. Na místo vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů ze Vsetína a Valašských Klobouk celkem se čtyřmi cisternami, které posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Lidečko a Horní Lideč.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v místní části Mužíkov došlo k rozsáhlému požáru střechy rodinného domu. Už při příjezdu hasičů byla značná část střechy v plamenech. Hasiči museli znovu překonat nástrahy zimy, ale tentokrát se jim podařilo projet po zasněžené cestě až téměř k domu. V okolí rodinného domu bylo přes jeden metr napadaného sněhu. Hasiči natáhli tři proudy vody a začali s intenzivním hašením. Prioritou bylo zamezit rozšíření požáru na spodní patro a další přistavěný rodinný dům. Hasičům se podařilo požár rychle lokalizovat, ale další tři hodiny trvaly dohašovací a likvidační práce.

Hasiči postupně likvidovali požár střechy, který zasáhl i obytné podkroví a část půdy. Požárem poškozené věci museli hasiči vyházet ven a postupně se dostat ke skrytým ohniskům. V zakouřeném domě museli hasiči zasahovat v dýchacích přístrojích a postupně dům také odvětrali. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Vsetína bylo místo požáru ohledáno. Vyšetřovatel zjistil, že majitel domu byl v době požáru doma. Na požár střechy ho upozornil soused, který uviděl stoupat silný kouř. Požár zničil střechu domu a obytné podkroví s vybavením. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 1 mil. Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit hodnoty nově rekonstruovaného domu ve výši jednoho milionu korun.

V obci Lidečko zasahovala stejná směna hasičů v neděli 22. 1. 2006 u rozsáhlého požáru stodoly, kde museli čelit silnému mrazu a dalším překážkám. <a href=„https:/­/www.pozary.cz/cla­nek.asp?id_clan­ku=4492“ target=>Článek zde.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet