Pondělí 26. unora 2024, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Vyhořelou chatu našli po měsíci

Dne 3. 2. 2006 ve 12:30 hod. byli hasiči informováni o totálním zničení chaty ve Vsetíně, Horní Jasence. Majitel dopoledne přijel na chatu a zjistil, že v uplynulých týdnech vznikl požár, který jeho celodřevěnou stavbu kompletně zničil.

Na místo proto vyjel pouze vyšetřovatel hasičů ze Vsetína, kterému majitel také nahlásil, že v chatě byl naposled 2. 1. 2006. Podrobným ohledáním místa požáru, a na základě informací od majitele, bylo potvrzeno, že v době jeho měsíční nepřítomnosti užívala objekt neznámá osoba. V kamnech někdo topil a nádobí nebylo na svém obvyklém místě. Příčinou vzniku požáru tak byla nedbalost nebo úmysl neznámého pachatele.

Požár zničil dřevěnici do základů, přičemž požár nebyl nikým zpozorován, a tak nebyl ani nahlášen hasičům pro případný zásah. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 800.000 Kč. Z chaty zbyla pouze jediná středová zděná opěrná zeď a dvoje kamna s komínem.

Podobné požáry byly už v minulosti na Vsetínsku zaznamenány a stávají se v odlehlých částech horských rekreačních středisek. V jiných případech může být i požár zjištěn včas, ale poloha chaty a těžká dostupnost v zimních měsících neumožňuje hasičům úspěšný zásah, takže požáry končí podobně.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet