Pondělí 24. června 2024, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Záchlumí došlo ke střetu dvou náklaďáků

Dne 24. srpna v 10.47 hodin zasahovali profesionální hasiči ze Žamberka u dopravní nehody v Záchlumí, části obce Litice nad Orlicí.

Při příjezdu jednotky hasičů na místo události byla již na místě zdravotnická záchranná služba. Jednalo se o střet dvou nákladních automobilů. Při nehodě jeden řidič zůstal po střetu zaklíněn v kabině nákladního automobilu značky Renault. Řidič byl při vědomí a v péči lékaře. Hasiči ihned pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, rozpínáku a nůžek vytvořili prostor pro samotné a bezpečné vyproštění zraněného řidiče. Muž měl v kabině zejména zaklíněné dolní končetiny.

Hasiči řidiče poté uložili do nosítek a předali do péče zdravotníkům letecké záchranné služby. Muž byl transportován vrtulníkem do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Dále jednotka provedla zasypání úniku provozních náplní sorpčním materiálem. Vlek nákladního automobilu značky Mercedes zůstal po nárazu převrácen na boku a v příkopu. Odstranění následků nehody si provedla firma, které kamion patří, a to včetně odstranění sorbentu z vozovky.

Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Sdílet