Pátek 14. června 2024, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči vyprošťovali na Bruntálsku zraněnou spolujezdkyni

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 1. 9. 2011 ráno v Holčovicích,mís­tní části Spálené (okres Bruntál) u dopravní nehody osobního automobilu Suzuki Swift a dodávky Opel Movano. Byly zraněny dvě osoby, hasiči museli vyprošťovat ze Swiftu zaklíněnou spolujezdkyni, kterou pak odvezl do nemocnice vrtulník.

Nehoda se stala na silnici 453, která je spojnicí mezi Městem Albrechtice a obcí Heřmanovice (a Zlatými Horami). Hasiči o ní byli informováni krátce před půl sedmou ráno. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Krnově a jednotka dobrovolných hasičů z Města Albrechtic.

Obě havarovaná vozidla stála při příjezdu hasičů na krajnici. Hasiči opatrně vyprostili – pomocí hydraulických nůžek – spolujezdkyni z osobního auta a předali ji rychlé záchranné službě, která při vyprošťování pomáhala. Sanitka odvezla zraněnou k vrtulníku Letecké záchranné služby, který ji dopravil do nemocnice. Druhým zraněným byl v době hasičského zásahu řidič dodávky, podle velitele zásahu si stěžoval na bolest krku.

Hasiči také zabezpečili obě vozidla před požárem a nakonec silnici uklidili. Silnice byla po dobu jejich zásahu uzavřená.

Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet