Pátek 28. unora 2020, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK

Hasiči již po desáté vybíhali na Ohnivou rozhlednu na Andrlově Chlumu

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje územní odbor Ústí nad Orlicí pořádal pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického již desátý ročník soutěže v náročných disciplínách TFA. Na Ohnivou rozhlednu na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí se v sobotu 29. dubna 2017 sjelo 47 nejtvrdších hasičů z celé České republiky.

Letos se soutěže neúčastnil několikanásobný Mistr světa, Evropy a Mistr České republiky Lukáš Novák.

Ač to zpočátku nevypadalo, počasí závodníkům přálo.

Závodníky přijeli povzbudit plk. Miroslav Kvasnička, ředitel HZS Pardubického kraje, místostarosta města Ústí nad Orlicí Jiří Preclík, starosta Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska pro Pardubický kraj Josef Bidmon i starosta Letohradu Petr Fiala i zástupce Hasičské vzájemné pojišťovny Břetislav Holšan.

Soutěž byla dle platných pravidel pro soutěže v TFA. Pro členy SDH byla krajskou nominační soutěží. Trať byla vždy postavena pro jednoho soutěžícího. Na splnění disciplín (od startu do přenesení figuríny) byl stanoven časový limit 5 minut.

Závodníkovi, který do této doby nezdolal stanovené disciplíny, byl pokus hlavním rozhodčím ukončen. Mezi soutěžícími byla jedna jediná žena, která ale přes úctyhodný výkon, nezvládla figurínu.

Na startovní čáře soutěžící uchopil obě hadicová vedení za proudnice a poté celé vedení rozvinul na 55 m, kde proudnice odložil na metu, smotal dvě hadice B, položil rovnoběžně vedle sebe, každou zvlášť do kotouče půlspojkou dovnitř a uložil je do boxu tak, aby z něj žádnou částí nepřečnívaly přes půdorys.

Dále doběhl k hammer boxu, uchopil obouruční palici a provedl 80 úderů do jeho konstrukce (střídavě nahoru a dolů), poté palici odložil na určené místo, běžel k tunelu, uchopil 20 kg závaží a pronesl ho tunelem, oběhl kužel 5 m vzdálený od konce tunelu a stejnou trasou vrátil závaží zpět na místo.

Závodník poté doběhl k figuríně, uchopil ji a přemístil koridorem do stanovené vzdálenosti (30 m) a kolem kuželu zpět a položil ji na stanovené místo, doběhl k 2 m bariéře, překonal ji a pokračoval výstupem po schodech na plošinu rozhledny (183 schodů, cca 12. NP) kde se nacházel cíl.

První místo obsadil v kategorii do 30 let Petr Moleš z HZS Jihomoravského kraje s časem 4.31,84 minut.

První místo v kategorii nad 35 let získal závodník z HZS Ústí nad Orlicí Jiří Mikulecký s časem 4:36,91 minut.

V kategorii „C“, tedy nad 45 let si zlatou medaili odvezl závodník Daniel Kouřil z HZS SŽDC s časem 4:51,96 minut.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Sdílet
Přiložené soubory
Vysledkovka_2017 - celkova.xlsx zobrazit online XLSX 19 kB
Vysledkovka_2017.xlsx zobrazit online XLSX 28 kB
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK