Úterý 9. srpna 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Bouřka a silný déšť na Vysočině

Počet událostí, u kterých hasiči na Vysočině zasahovali v souvislosti s bouřkou, vzrostl k 17:00 hodině na 50. V průběhu uplynulé hodiny hasiči čerpali vodu ze zatopených sklepů například v Měříně, Ostrově nad Oslavou, na ulici Hornoměstská ve Velkém Meziříčí, na ulici Akad. Práta v Hrotovicích, na ulici V Zahrádkách ve Žďáru nad Sázavou. Na Královském vršku v Jihlavě odstraňovali hasiči za pomoci ruční motorové pily strom, který spadl na chodník. Všechny události se zatím obešly bez zranění osob.

Ilustrační foto

První výjezd jsme zaznamenali ve 13:54 hod. Ve většině případů hasiči odčerpávali vodu ze zatopených sklepů – v Třebíči zasahovali například na ulici Okrajová, Bedřicha Václavka nebo na Karlově náměstí. Ze sklepů čerpaly jednotky vodu také v Ostrově nad Oslavou, Novém Městě na Moravě nebo v Radostíně nad Oslavou. Popadané stromy z komunikace odstraňovali hasiči například u obce Trnava na Třebíčsku. Po dešti zůstala neprůjezdná silnice v Třebíči (ulice Hrotovická směr Dukovany) a také v Novém Městě na Moravě (ulice Žďárská). Všechny události se zatím obešly bez zranění osob.

Info k 18:00 hod

V průběhu uplynulé hodiny hasiči vyjížděli k dalším 18 technickým zásahům. Celkový počet událostí v souvislosti s bouřkou se tak vyšplhal na Vysočině na 68. V Havlíčkově Brodě čerpali hasiči vodu ze zatopených sklepů například na ulici Dolní, Chotěbořská nebo Reynkova. V Jihlavě na Královském vršku spadl strom na zaparkovaný osobní automobil. Zatím všechny zásahy bez zranění.

Info k 19:00 hod

Od 18:00 do 19:00 hod zasahovali hasiči na Vysočině u dalších 18 technických zásahů. Celkem v průběhu dnešního odpoledne byly jednotky požární ochrany povolány k 86 technickým zásahům. V uplynulé hodině zasahovali hasiči hlavně na Havlíčkobrodsku a Žďársku. V Havlíčkově Brodě čerpali vodu ze zatopených sklepů na ulicích Sázavská, Strážná nebo Nádražní. Řeka Oslava v Ostrově nad Oslavou na Žďársku dosáhla třetího stupně povodňové aktivity.

  • Havlíčkobrodsko – 17 událostí
  • Jihlavsko – 9 událostí
  • Pelhřimovsko – 8 událostí
  • Třebíčsko – 17 událostí
  • Žďársko – 35 událostí
kpt. Ing. Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina
Sdílet