Pátek 1. července 2022, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči Pardubického a Královéhradeckého kraje na TFA

Dnes 6. září v 8.30 hodin odstartovala na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí další soutěž v disciplínách TFA Pardubického a Královéhradec­kého kraje.

Soutěž byla pojatá jako simulace zásahové činnosti v převlečníku za použití dýchacího přístroje. Jednalo se o soutěž jednotlivců i družstev. Celkem se soutěže zúčastnilo 38 závodníků z obou krajů.

Účastníci nejnáročnější soutěže po startu uchopili dvě nezavodněná vedení „B“ i s proudnicemi a roztáhli je přibližně na 40 m, kde proudnice odložili na metu. Dále obouručním šestikilovým kladivem provedli závodníci 60 úderů do konstrukce „hammer boxu“ střídavě nahoru a dolů.

Dále museli překonat dvoumetrovou bariéru, transportovat po dvacetimetrové dráze 80 kg těžkou figurínu (úchopem obouruč zezadu – tzv. Raitekův úchop). Na dalším stanovišti museli hasiči uchopit dva 20kg barely a přenést je na vzdálenost 20m do vyznačeného prostoru. A aby toho nebylo málo, tak nakonec každého závodníka čekaly 183 schody rozhledny Andrlův Chlum (asi 12.NP), kde se nacházel cíl této náročné soutěže.

Všechny disciplíny na sebe plynule navazovaly a prováděly se v jednom čase. Kdo si myslí, že toto hasiči absolvovali ve sportovním oděvu, tak se plete. Naopak, aby to nebylo až tak ´jednoduché´, museli mít hasiči na sobě těžký zásahový oblek a dýchací přístroj na zádech a ještě masku na obličeji. Jen těžké zásahové boty hasiči vyměnili za sportovní obuv. A jak nejtěžší hasičská soutěž dopadla?

HZS Pardubického kraje

  1. místo – Jiří Mikulecký – územní odbor Ústí nad Orlicí – čas 125.87 s
  2. místo – Ladislav Mikulecký – územní odbor Ústí nad Orlicí – čas 132, 02 s
  3. místo – Tomáš Lehký – územní odbor Ústí nad Orlicí – čas 134,42 s

HZS Královéhradeckého kraje

  1. místo – Pavel Kubín – územní odbor Jičín – čas 143, 38 s
  2. místo – Jan Hrubý – stanice Hradec Králové 1 – čas 157,81 s
  3. místo – David Novosad – stanice Hradec Králové – čas 162, 50 s

V Kategorii nad 40 let

  1. místo – Štěpán Karban – HZS Královéhradeckého kraje, ÚO Jičín, čas 168,25 s
  2. místo – Petr Špatenka – HZS Královéhradeckého kraje, ÚO Trutnov, čas 220,98
Sdílet