Středa 29. listopadu 2023, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Srážka dvou dodávek a nákladního auta

Dne 20. 2. 2006 v 09:15 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při těžké dopravní nehodě u obce Lípa. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na silničním přivaděči od Slušovic došlo před křižovatkou k vážné dopravní nehodě mezi dvěma dodávkami a kamionem.

Po vzájemném střetu dvou dodávek narazila jedna z nich do zadního čela návěsu nákladního auta. Zcela zdeformovaná přední maska dodávky uvěznila řidiče v kabině. Ten musel být se zraněním vyproštěn hasiči speciálním hydraulickým zařízením. Hasiči nejdříve odstřihli dveře, odstranili rozbité čelní sklo a pomocí roztahováků a řetězů uvolnili sevření nohou řidiče. Před případným dalším zraněním byl řidič chráněn po celou dobu zásahu dekou.

Po vyproštění byl předán do péče zdravotnické služby a odvezen do nemocnice k vyšetření a hospitalizaci. Po vyšetření dopravní nehody hasiči vozovku uklidili od unikajících provozních kapalin a střepů.

Dopravní nehoda zablokovala příjezd k hlavnímu tahu I/49. Doprava musela být odkláněna do protisměru a na objízdné trasy.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet