Neděle 3. července 2022, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Nehoda vlaku a vozidla si vyžádala jednoho mrtvého

Na železničním přejezdu v Českých Budějovicích v Rožnově v ulici L. Kuby se dnes po 8. hodině stala dopravní nehoda, při které se střetl osobní automobil s projíždějícím osobním vlakem.

Následky střetu nepřežil řidič osobního auta. Zasahující hasiči z centrální stanice České Budějovice a z jednotky HZSP SŽDC ze zničeného auta vyprostili mrtvého, zabezpečili vůz proti požáru a úniku provozních látek a v tuto chvíli provádí společně s Policií ČR kontrolu, zda byl zraněn někdo z cestujících ve vlaku.

Jednalo se o rychlík jedoucí do Lince, ve kterém cestovalo 30 osob. Všechny byly z vlaku evakuovány, žádná z nich neutrpěla zranění.

Tisková zpráva drážní inspekce

Dnes v 8.13 hodin se v Českých Budějovicích (u odbočky Rožnov) střetl na železničním přejezdu osobní vlak (České Budějovice – Linz Hbf.) s osobním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací, která byla podle šetření na místě mimořádné události v době nehody v činnosti.

Při nehodě byl usmrcen řidič osobního automobilu (1954) a škoda byla vyčíslena na 420 000 Kč (250 000 Kč vlak, 100 000 trať, 70 000 automobil). Provoz na trati je v tuto chvíli přerušen.

Foto: Drážní inspekce

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet