Čtvrtek 30. listopadu 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár stolařské dílny

Dne 22. 2. 2006 ve 21:22 hod. byli hasiči informováni o požáru dílny v Kostelanech nad Moravou. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště se dvěma cisternami, kterou posílily sbory dobrovolných hasičů obcí Nedakonice a Kostelany nad Moravou.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru části stolařské dílny u rodinného domu. Před příjezdem hasičů se majitel snažil požár uhasit třemi ručními hasicími přístroji, což ale nebylo dostatečně účinné k likvidaci celého požáru. Přes dvůr a garáž rozvinuli hasiči až do dílny jeden proud vody a požár dohasili. Postupně bylo nutné rozebrat část stropu, který prohoříval. Pomocí termokamery byla zjištěna skrytá ohniska ve stropě. Stržením dřevěného podbití se hasiči dostali ke skrytým ohniskům požáru v trámové konstrukci stropu dílny. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo ohledáno. Jako příčina vzniku požáru byla určena nedbalost majitele, který vyndal nevychladlý zásobník pilinových kamen zn. Satan a postavil ho před dveře dílny. Na podlaze před dílnou byly zbytky pilin a dřevitý prach ze stolárny, který od žhavých částí zásobníku začal hořet. Postupně se požár, i vlivem proudění vzduchu, dostal do dílny, kde došlo k rozšíření požáru na uskladněné stroje a strop. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 150.000 Kč. Zásahem se podařilo uchránit další hodnoty dílny a strojů v hodnotě 500.000 Kč.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet