Pondělí 25. května 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZPMVČR 211 970

Sousedská výpomoc

Pražští hasiči zasahovali na Novém Zélandu. Skupinka, která se po světových hrách vydala na cestu kolem Zélandu, dokazovala své kvality a umění přímo v praxi.

Na cestě, severně z města Queenstown, nás v horách předjížděl motocyklista, který se plně nevěnoval řízení. Kouřil a kochal se pohledem na vodopád Faintal fall a horu Burn Top. Několik sekund po té co nás předjel, přehlédl pravotočivou zatáčku. Jeho snaha o udržení motocyklu na vozovce zkončila smykem a motocykl i řidič nám okamžitě zmizeli z očí. Ihned jsme zastavili a začali záchrannou akci.

Motocyklista, až na odřený malíček pravé ruky, jako zázrakem vyvázl bez zranění. Zdemolovaný motocykl, který ležel o 15 metrů hlouběji, jsme za pomoci jednoho lana a automobilu vyprošťovali bezmála dvě hodiny. Američan, který si motocykl vypůjčil na cestu po ostrově, nám nejen poděkoval, ale chtěl i platit. Finanční odměnu jsme odmítli. Další návrh pozvání na drink na 200 km vzdaleném ledovci Fox Glacier jsme přijali. A skutečně po 3.5 hodinové jízdě jsem se s ním i jeho přáteli potkali.

Předešlý den jsme absolvovali jednu z místnich atrakcí, jízdu na Jet Boatu. Jet Boat je rychlý člun s motorem Chevrolet o objemu 8,2 litru, který vozí turisty po zdejších horských divokých řekách skalnatými soutězkami rychlostí 60 – 70 km / hod. Jde o skutecně vzrušující zážitek. Ale všichni jsme se shodli na názoru, že vyproštění motocyklu v horském terénu téměř bez prostředků, je zžitkem neméně tak silným.

PS. Akce proběhla dne 7.11. 12 :30 – 14:45 místního času tzn. 7.11. 00:30 – 02:45 našeho času. Družstvo ve složení Jirka Kotáb. Petr Gazur a Bohouš Dušek jsme příslušníci právě sloužící směny C. Žádám příslušné velitele o evidenci práce v nočních hodinách. Na akci se dále podílel Láďa Plavec – SDH Krč.

Z lazeňského městečka Rotorua vás zdraví
Bohous Dušek
Sdílet
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK