Pátek 1. července 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči z Orlové pomohli srnce ven z plotu

Profesionální hasiči z Orlové (okres Karviná) se o víkendu opět ukázali jako všestranně připravení na každou nenadálou událost. V neděli 18. 9. 2011 odpoledne velmi rychle a elegantně vysvobodili srnku, která uvízla v plotě ve škvíře mezi zděnou částí a svislou trubkou, pevně držící v zemi. Byli tak šikovní, že ji mohli pustit na svobodu bez další „zdravotní“ prohlídky.

Srna se „chytila“ do mezery v zahrádkářské kolonii v Orlové-Lutyni. Městskou policii a hasiče o tom informovali sousedé v neděli ve tři hodiny odpoledne.

Na místo byla vyslána zkušená jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Orlové. Viditelně smutná srna, která v překvapivém sevření nechápala, proč se najednou nemůže ani pohnout, jakoby již očekávala pomoc člověka.

Hasiči byli, jak tomu již bývá, šikovní a rychlí. Snad během pouhých deseti minut přeřízli onu svislou plotovou trubku pomocí rozbrušovací pily nad srnkou, zakrytou tkaninou. Čerstvý ostrý horní konec trubky, která zůstala pevně v zemi, oblepili izolační páskou a srnku vytáhli svisle nahoru do volného prostoru ven. Protože ta měla jen několik odřenin, pustili ji tam, kam patří a kde se z ranek nejrychleji vylíže – do volné přírody, přesněji do lesa.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet