Pátek 21. června 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Majitelka rodinného domu zemřela při požáru

Dvaasedmdesátiletá žena zemřela v noci na čtvrtek při požáru rodinného domu v Husově ulici v Blansku. Požár staršího přízemního rodinného domu s obytným podkrovím zpozoroval 36letý muž, který bydlel v půdní vestavbě.

Ilustrační foto

Při návratu domů uviděl plameny v okně obývacího pokoje. Přes silné zakouření celého přízemí vnikl dovnitř a z hořícího domu vyvedl ven 99letou ženu a jejího 47letého vnuka. Když se vzápětí vracel pro majitelku domu, plameny mu odřízly cestu. Ženu pak hasiči během zásahu našli v ložnici domu bez známek života. Lékař konstatoval, že seniorka podlehla svým zraněním. Další tři obyvatelé domu byli zraněni a zdravotníci je převezli do nemocnic v Blansku a v Brně.

Hlášení o požáru hasiči přijali na tísňovou linku ve 22.26 hodin. Krajské operační a informační středisko HZS JmK k zásahu vyslalo tři jednotky – profesionální ze stanice v Blansku a dobrovolné jednotky z Rájce a Černé Hory. Při jejich příjezdu byl obývací pokoj celý v plamenech a oheň se šířil také do dalších prostor domu.

Hasiči zasahující v dýchacích přístrojích proti plamenům nasadili čtyři vodní proudy. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu ve 22.56 hodin, likvidaci hasiči po rozebrání konstrukcí stropu a žhnoucího dřevěného obložení stěn a uhašení lokálních ohnisek hoření ukončili 11 minut po půlnoci. Požářiště a jeho okolí zkontrolovali termokamerou. Zakouřený dům hasiči odvětrali.

Požár zničil obývací pokoj, oheň a sálavé teplo poškodily také ostatní prostory domu. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK, způsobená škoda zatím nebyla vyčíslena.

por. Mgr. Jaroslav Haid
tiskový mluvčí
HZS Jihomoravského kra­je
Sdílet