Úterý 16. srpna 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Den otevřených dveří navštívilo pět set lidí

Litomyšlští hasiči využili jedenadvacátý zářijový den k představení své práce. Na litomyšlské stanici se uskutečnil Den otevřených dveří složek integrovaného záchranného systému (IZS).

A jelikož to byl Den složek IZS, tak otevřeny byly v Litomyšli všechny služebny, tedy i Policie ČR a své dveře otevřela i zdravotnická záchranná služba. Na stanici u hasičů byla k vidění moderní mobilní technika hasičů a zdravotnické záchranné služby, ale zájemci si mohli také prohlédnout například i prostředky určené k zásahům na nebezpečné látky.

Připraveny byly i velmi atraktivní ukázky jako je vyproštění osob z havarovaných vozidel, vysvětlení procesu hoření, a to včetně možností způsobů hašení. Návštěvníci hasičské stanice měli také jedinečnou možnost zhlédnout co se odehrává na stanici, když se hasičům vyhlásí poplach. Každý z přítomných si mohl ověřit, zda ví co dělat, když se stane nějaká mimořádná událost.

Dopolední program byl zaměřen převážně pro školy a odpolední pak pro širokou veřejnost. Na hasičskou stanici do Litomyšle zavítalo na pět set návštěvníků a těm, kteří to letos nestihli hasiči slibují, že i příští rok představí svou práci veřejnosti.

por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
Sdílet