Pondělí 26. unora 2024, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Auto skončilo v potoce

Ve čtvrtek odpoledne byli hasiči požádáni o pomoc při havárii osobního auta u obce Trnava na Zlínsku, při které vozidlo havarovalo do místní říčky.

Dne 2. 3. 2006 ve 14:20 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při havárii osobního auta u obce Trnava. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se speciálním protichemickým vozidlem a speciálním vyprošťovacím vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že mezi obcí Trnava a Slušovice došlo k havárii osobního auta zn. Ford Focus Combi.

Po průjezdu zatáčkou řidič nezvládl jízdu, přeletěl přes ledovou bariéru u silnice a havaroval do místního potoka Trnávka, kde se převrátil na bok. Řidič sám vyvázl z havárie bez zranění. Pro podezření na únik provozních kapalin byl na místo vyslán také speciální protichemický vůz.

Hasiči ohlídkou místa nezjistili únik ropných látek do vody. Při havárii došlo pouze k vysypání části převážených osobních věcí. Hasiči z vody vytáhli věci řidiče a část koryta také vyčistili od úlomků a uvolněných dílů z havarovaného auta.

Vyprošťovací vozidlo hasičů nemohlo začít okamžitě pracovat, protože nad vozovkou vedlo elektrické vedení a hrozilo jeho poškození ramenem jeřábu. Na místo byl povolán výjezd energetické společnosti, který provedl odpojení proudu.

Jeřábem bylo následně vozidlo vytaženo na silnici, převráceno zpět na kola a předáno majiteli. Po celou dobu zásahu byla omezena průjezdnost silnicí a doprava musela být regulována hlídkami policie. V době vyprošťování vozidla z říčky byla doprava zcela zastavena asi na dvacet minut.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet