Pátek 21. června 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Námětové cvičení JSDH Česká Ves

Dne 29. 9. 2011 se naše jednotka zúčastnila námětového cvičení, které bylo koncipováno jako požár výškové budovy. Kromě naší jednotky se totoho cvičení zúčastnili HZS Jeseník a JSDH Jeseník.

Úkolem naší jednotky byl průzkum 4. patra, střechy, výtahů a lodžíí a případná evakuace lidí nalezených v těchto prostorech. Na tuto činnost byli vyčlenění 4 zasahující hasiči, zbytek jednotky měl za úkol zajistit přetlakovou ventilaci a natažení útočného vedení – jedno vedení bylo nataženo od hydrantu a druhé od naší CAS.

HZS Jeseník měl na starosti 2.patro, které bylo zasaženo samotným požárem, dále 1. a 3. patro. JSDH Jeseník měli za úkol průzkum přízemí a suterénu budovy.

Toto cvičení bylo pro nás určitě zajimavé v tom, že nikdo z nás se zatím z požárem v takovéto budově nesetkal. A proto jsme určitě rádi, že jsme se mohli totoho cvičení zúčastnit a vyzkoušet si, jak by zásah ve výškové budově pravděpodobně probíhal.

Zasahující jednotky a technika:

  • HZS Jeseník – CAS 30 T815, CAS 32 T815, AZ 30
  • JSDH Česká Ves – CAS K25 LIAZ
  • JSDH Jeseník – DA Citroen Jumper, CAS 32 T 148

Petr Došek
JSDH Česká Ves

Sdílet