Středa 6. července 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při havárii se zranily dvě osoby, hasiči vyprošťovali

Dne 4. 10. 2011 v 17:00 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po vážné havárii auta ve Zlíně.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma vozy a jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic se speciálním vyprošťovacím autem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na ul. Vizovická došlo k havárii osobního auta zn. Hyundai Getz.

Devětačtyřicetiletý řidič havaroval s vozem mimo komunikaci a do blízkosti malého vodního toku. Při nehodě se zranil jak řidič, tak i jeho devětasedmdesá­tiletá spolujezdyně. Oba zůstali ve vraku převráceného auta zaklíněni.

Hasiči byli na místě z nedaleké stanice do dvou minut od výjezdu. Okamžitě byl vrak auta zajištěn proti dalšímu pohybu a hasiči se dostali ke zraněným. Oba pasažéry se hasičům podařilo vyprostit přes páté dveře auta. Za pomoci páteřových desek byli vytaženi a byla jim poskytnuta první předlékařská pomoc. Po dojezdu posádky zdravotníků byli oba pacienti přeneseni do sanitního vozu a předáni do péče lékaře. Nepříjemný zážitek museli proškolení hasiči řešit také poskytnutím posttraumatické pomoci.

Vrak vozu byl zajištěn proti požáru a úniku provozních kapalin. Vzhledem k ohrožení vodního toku rozhodl velitel zásahu povolat na pomoc vyprošťovací vůz ze stanice v Otrokovicích. Po dojezdu bylo auto vytaženo jeřábem na silnici. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla částečně omezena průjezdnost hlavním tahem. Doprava byla regulována hlídkou policie. V době vyprošťování vraku byla doprava odkloněna na objízdnou trasu.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet