Středa 6. července 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

CAS 32 T 815 – Lesní speciál

Dne 4. 10. 2011 bylo městu Rožmitál pod Třemšínem a její hasičské jednotce předáno zástupci společnosti VESTA Auto vozidlo CAS 32 T 815 6×6 – Lesní speciál.

Na vozidlo získalo město dotaci od Středočeského kraje. Jedná se o vozidlo navržené na zásahy především v lesních prostorách a je postaveno na podvozku Tatra 815 S3 pro lepší průjezdnost. Nástavba je vyrobena z polypropylenu s nádrží na vodu 6 000 litrů.

V zadním prostoru je čerpadlo o výkonu 3200 l/min, 4× výtlačná hrdla B, plnění nádrže B a 2 průtokové navijáky Rosenbauer s 60 m hadice a proudnicemi NePiro. Prostor je krytý plachtou fungující na způsob rolety.

Pravá zadní skříň je určena pro přenosné motorové čerpadlo Rosenbauer Beaver na výsuvném platě a přepravky pro uložení drobného materiálu.

Pravá přední skříň slouží pro uložení 4 hadic B, 4 hadic C a další armatury.

Levá zadní skříň je vybavena 2 kusy dýchacích přístrojů Saturn S5, hydrantovým nástavcem včetně klíčů, PHP práškový, VRVN, kulovým uzávěrem, 2 ks hadice B 5 m a 2 ks klíčů na šroubení.

V levé přední skříni je stojan na 30 ks hadic D, přechodky B/C a C/D.

Na horní palubě se nacházejí 2 integrované bedny na uložení savic a ženijního nářadí. Vozidlo je osazeno majáky WHELLEN a zvukovým zařízení 2×100W.

Text a foto: Milan Polák, Hasiči Rožmitál p. Tř. a Hynek Obroučka

Sdílet