Neděle 3. července 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pohřešovanou ženu hledali také hasiči

Krátce po osmé hodině večerní včerejšího dne bylo operačnímu středisku táborské policie oznámeno pohřešování ženy (73). Ta se v odpoledních hodinách vydala na houby do lesů v okolí obce Stoklasná Lhota a doposud se nevrátila.

Ilustrační foto

Vzhledem k věku, pokročilé noční hodině a zejména prudce se horšícímu počasí spustili policisté operačního střediska rozsáhlou pátrací akci. Na místo určení okamžitě přesunuli všechny dostupné policejní hlídky včetně kriminalisty – specialisty na pátrání a policejního psovoda se psem. O spolupráci rovněž požádali dobrovolné hasiče z Tábora a Chotovin.

Ztracená žena měla u sebe naštěstí mobilní telefon, na kterém s policisty komunikovala, nedokázala však určit místo, kde se nachází. Vstřícným přístupem mobilního operátora se její polohu podařilo alespoň přibližně lokalizovat. Policisté proto ztracenou paní požádali, aby zůstala na místě s tím, že ji zanedlouho najdou.

Ve spolupráci s místním občanem, který přilehlé lesy dobře znal, policisté propátrali určený směr a během necelé půlhodiny se jim ženu podařilo nalézt. Mírně prochladlou, dezorientovanou, naštěstí nezraněnou ji pak převezli do místa jejího bydliště.

Policisté tímto děkují všem, kteří se společně s nimi na pátrací akci podíleli, případně byli připraveni a ochotni následně pomoci.

por. Mgr. Miroslav Doubek
KŘP Jihočeského kraje
Policie ČR

Sdílet