Úterý 5. července 2022, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požáry v září na Vysočině

V průběhu měsíce září likvidovali hasiči na Vysočině 60 požárů. Ve srovnání se stejným měsícem loňského roku je to o rovných třicet požárů více.

Ilustrační foto

Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu v předběžné výši 5. 326.000 Kč. Loňskými zářijovými požáry vznikla škoda ve výši 3.301.200 Kč. Naštěstí v září letošního a ani loňského roku při požárech nikdo nezemřel. Zranění letos utrpěla jedna osoba, loňské požáry v září mají na svědomí dvě zraněné osoby.

V průběhu měsíce září likvidovali hasiči na Vysočině 60 požárů. Ve srovnání se stejným měsícem loňského roku je to o rovných třicet požárů více. Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu v předběžné výši 5. 326.000 Kč. Loňskými zářijovými požáry vznikla škoda ve výši 3.301.200 Kč. Naštěstí v září letošního a ani loňského roku při požárech nikdo nezemřel. Zranění letos utrpěla jedna osoba, loňské požáry v září mají na svědomí dvě zraněné osoby.

Nejvíce požárů se v září rozhořelo na Jihlavsku – 18. Nejméně naopak na Havlíčkobrodsku a Třebíčsku – 9. Největší nárůst požárovosti oproti loňskému září jsme zaznamenali na Žďársku.

U devětatřiceti požárů nebyla v letošním září příčina jejich vzniku objasněna. Do této kategorie patří požáry trávy a travních porostů, ale také požáry odpadkových košů a kontejnerů. Letošní září přineslo sedm požárů, které vznikly úmyslně. Zanechaly za sebou majetkovou škodu ve výši 326.000 Kč. V jednom případě byl pachatel zjištěn, jeden z požárů má na svědomí dítě do věku patnácti let a v pěti případech nedošlo ke zjištění pachatele.

Pár příkladů za všechny

…v sušárně hořelo již pětkrát

V neděli dne 25. září 2011 po půl osmé ráno vyjely tři jednotky hasičů k ohlášenému požáru sušárny květin v Babicích na Třebíčsku. Cestu na místo zásahu hasiči opravdu již důkladně znali. V letošním roce hořelo v této sušárně již po druhé, v průběhu uplynulých pěti let se jedná o pátý požár. Požárem byla zasažena jedna místnost v sušárně. I když se jednotkám podařilo velmi rychle požár lokalizovat i zlikvidovat, tak vzniklá škoda byla značná. Předběžně byla vyčíslena na 950.000 Kč. Příčina požáru se nadále vyšetřuje. Nejpravděpodobněji však byl požár úmyslně založen.

…požár, na který školačka rozhodně nezapomene

Na hru se zapalovačem určitě nikdy nezapomene nezletilá školačka, která dne 1. září 2011 zapálila stoh u Lukavce na Pelhřimovsku. S požárem bojovaly čtyři jednotky hasičů. Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu ve výši 56.000 Kč.

kpt. Ing. Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina
Sdílet