Úterý 5. července 2022, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Víkend na Vysočině: 11 nehod, 14 zraněných

V průběhu uplynulého víkendu zasahovali hasiči na Vysočině u jedenácti dopravních nehod. Při nehodách utrpělo zranění celkem čtrnáct lidí.

Sobotní nehody na Vysočině

Hlášení o první sobotní dopravní nehodě přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 10:14 hod. U Jemnice havaroval osobní vůz značky Škoda Felicia. Při nehodě utrpěli zranění čtyři lidé. Zasahující jednotky profesionálních hasičů z stanic Jemnice a Dačice pomohly zdravotníkům s ošetřením zraněných a s jejich následným transportem do sanitních vozů. Hasiči dále zajistili havarované vozidlo proti požáru a úniku provozních kapalin.

V 11:18 hod havaroval osobní vůz značky Ford u obce Studénky na Jihlavsku. Z místa převezli zdravotníci k ošetření do nemocnice jednu zraněnou osobu. Jihlavští profesionální hasiči provedli na vozidle protipožární opatření.

V 11:20 hod skončil po nehodě převrácený na střeše osobní vůz u obce Hodějovice na Pelhřimovsku. Nehoda si vyžádala dvě zranění. Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pelhřimov zajistila havarovaný vůz proti požáru a úniku provozních kapalin. Komunikace zůstala po nehodě částečně průjezdná. Ve 12:06 hod byl havarovaný vůz naložen na odtah a komunikace plně zprůjezdněna.

Ve 14:38 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí k ohlášené nehodě osobního vozidla BMW 530d na 160. km dálnice D1 ve směru na Brno. Průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že vůz narazil do billboardu. Při nehodě bylo lehce zraněno dítě. Jednotka zajistila havarované vozidlo proti požáru a úniku provozních kapalin.

V 19:04 hod havaroval osobní vůz na ulici Pražská v Pelhřimově. Vůz skončil po nehodě převrácený na střeše mimo vozovku. Komunikace zůstala po nehodě s opatrností průjezdná. Pelhřimovští profesionální hasiči zajistili havarovaný vůz proti požáru a úniku provozních kapalin.


Nedělní dopravní nehody

K vážné dopravní nehodě osobního vozidla u obce Vesce na Třebíčsku byla v 01:32 hod vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Moravské Budějovice. Osobní vůz narazil při nehodě do stromu a ve zdemolovaném vozidle zůstal zaklíněný řidič. Hasiči okamžitě začali sjeho vyprošťováním.

Po čtyřiceti minutách se zraněného řidiče podařilo hasičům vyprostit a předat do péče zdravotníkům. Muž byl následně sanitním vozem převezen k dalšímu ošetření do nemocnice. Hasiči na vozidle provedli protipožární opatření a pro účely zdokumentování dopravní nehody PČR místo nehody osvětlovali. Zásah byl ukončen před pátou hodinou ranní.

V 10:41 hod skončil po nehodě převrácený na střeše osobní vůz u obce Rozsochatec na Havlíčkobrodsku. K nehodě vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Havlíčkův Brod a Chotěboř. V době příjezdu hasičů na místo události byly dvě zraněné osoby mimo havarovaný vůz a v péči zdravotníků. Hasiči pomohli zdravotníkům sošetřením zraněných a s jejich následným transportem do sanitních vozů.

Bez zranění se obešel střet dvou osobních vozidel u Litohoře na Třebíčsku. Hlášení o nehodě přijalo Krajské operační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 11:45 hod a knehodě vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Moravské Budějovice. Hasiči zajistili vůz proti požáru a úniku provozních kapalin. Ve 12:46 hod byly následky dopravní nehody zlikvidovány a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Ve 14:04 hod narazil osobní vůz do středových svodidel na 118. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Z nehody vyvázl řidič s lehkým poraněním. Jihlavští profesionální hasiči zajistili vůz proti požáru a úniku provozních kapalin.

V 15:02 hod se střetla dvě osobní vozidla u Hrotovic na Třebíčsku. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči provedli likvidaci speciálním sorbetem.

V 15:49 hod havaroval u Bystřice nad Pernštejnem osobní vůz. Nehoda si vyžádala jedno lehké zranění. Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bystřice nad Pernštejnem zajistila havarované vozidlo proti požáru a úniku provozních kapalin.

Příčiny dopravních nehod vyšetřuje Policie ČR.

kpt. Ing. Petra Musilová
tisková mluvčí
HZS Kraje Vysočina
Sdílet