Pátek 1. července 2022, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Čeští a Polští hasiči spolupracují v rámci projektu EU

V rámci projektu Evropské unie s názvem „Učíme se od sebe“ spolupracují již několik měsíců Jablunkovští dobrovoní hasiči se svými polskými kolegy z Gogolina.

Jablunkovští hasiči nejprve vycestovali do Polska, následně pak jejich polští kolegové dorazili 13. a 14. října sem, do České Republiky. Projektu se účastní krizové štáby obou obcí, společně s profesionálními i dobrovolnými hasiči.

Hasiči diskutovali s polskými kolegy například na téma řešení krizových situací a porovnávali, jak řeší například povodňové ohrožení u nás a v Polsku. V rámci doprovodného programu se Jablunkovští hasiči ukázali při ukázce vyproštění osob z havarovaného vozidla. Stejně tak, jak se před časem ukázali Poláci ve svém rodném Gogolině.

Na závěr polské návštěvy u nás navštívili zástupci obou obcí Krajské informační a bezpečnostní centrum v Ostravě, dále pak navštívili několik hasičských stanic v celém kraji.

Obě hasičské jednotky si spolupráci pochvalují a podporují se například i v soutěžích, kdy čeští hasiči cestují na soutěže do Polska a naopak.

Pavel Jaňurek
foto: JSDH Jablunkov

Sdílet