Úterý 5. prosince 2023, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Auto nebo lokomotiva?

Řidič si chtěl zřejmě zkrátit cestu, tak udělal z dodávky Renault vlak. Či se mu líbí povolání strojvedoucího?

Dne 16. 3. 2006 v ranních hodinách byl strojvedoucím osobního vlaku chvíli po vyjetí ze žst. Měchenice zjištěn stojící automobil – dodávka Renault – na kolejích těsně před železničním mostem v Měchenicích u Prahy. Na místo této události se dostavila jednotka středočeských hasičů – PS Jílové u Prahy a krátce po ní i jednotka pražských drážních hasičů, kterým přijel na pomoc autojeřáb od HZS ČD Kolín. HZS ČD poté provedl pořezání několika stromů pro ustavení jeřábu a za jeho pomoci uvolnil dopravní cestu – sundal vozidlo z kolejiště na silnici. Pro obtížný přístup na místo události a ,,logistickým problémům,, zásah trval několik hodin a na trati z Dobříše na Prahu musela být zavedena náhradní autobusová doprava.

Řidič dodávky si zřejmě myslel, že je lokomotiva, neboť po kolejích jel cca 1 km. Před mostem pak uvízl a z automobilu utekl. O jeho zodpovědnosti a čistém svědomí svědčí i to, že na místě zanechal své dva psy. Pro ty si přijela veterinární služba Animal Rescue, neboť řidič Renaultu z místa, kde uvízl, utekl. Policie šetří případ jako obecné ohrožení.
----------
Zásah trval několik hodin. Nebyl totiž k dispozici vhodný jeřáb. Naše pražská stanice vlastní pouze ,,vyprošťovák,, AV-15, HZS hl. m. Prahy by to měl již mimo svůj rajón (asi o 3–4 km… ), takže vyjet nemohl, i kdyby nakrásně chtěl, a operační středočeských hasičů nám také nepomohl, a tak musel přijet jeřáb ,,skoroveterán,, AD 20 – Tatra 148 našich drážních kolegů z požární stanice Kolín.
Sdílet