Pondělí 4. března 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V moskevském metru se zřítila část tunelu na vlak

V moskevském metru evakuovali soupravu, na kterou spadla část konstrukce tunelu. Podle prvních zpráv měla začít hořet.Ilustrač­ní foto.

Do severní části metropole proto vyjely desítky záchranářů. Cestující naštěstí vyvázli z nehody bez zranění, potvrdilo ministerstvo pro mimořádné situace.

Zhroutil se tunel a v jedné ze souprav začalo hořet," hlásil mluvčí ministerstva pro mimořádné situace Viktor Belcev. Informace o požáru se ale nepotvrdily. „Všichni cestující byli evakuováni. Nejsou žádné oběti ani zranění,“ dodal mluvčí.
Na soupravu se asi jeden kilometr od stanice Vojkovskaja ve směru ke stanici Sokol zřítil nosník a část železobetonového stropu. Obě přilehlé stanice byly okamžitě vyklizeny, dopravce postupně uzavřel celou trasu Zamoskvoreckaja.

Přestože moskevské metro není o víkendech tak vytížené jako ve všední den, každá souprava obvykle veze několik desítek lidí.
„V tunelu nyní pracují dvě skupiny dělníků, kteří řežou a odklízejí sutiny,“ uvedl Viktor Belcev. Vyšetřovatelé zjišťují, jestli nehodu v podzemí mohly způsobit stavební práce, které probíhají na povrchu nad místem neštěstí.

Zdroj info : iDNES
Sdílet