Neděle 1. října 2023, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Po srážce s autem vlak vykolejil

V úterý dopoledne došlo na nechráněném železničním přejezdu v Kroměříži k tragické dopravní nehodě mezi osobním autem zn. BMW a osobním vlakem

Dne 21. 3. 2006 v 09:15 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při těžké dopravní nehodě na železničním přejezdu v Kroměříži.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže s jedním zásahovým vozidlem, kterou posílila jednotka profesionálních hasičů podniku ČD z Přerova s rychlým zásahovým vozidlem a cisternou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na nechráněném železničním přejezdu, u nákupního centra Kaufland v Kroměříži, došlo k tragické dopravní nehodě mezi osobním autem zn. BMW a osobním vlakem.

Následkem vzájemného střetu došlo ke smrtelnému zranění pětatřicetiletého řidiče osobního auta, který na místě podlehl těžkým zraněním. Z asi devíti přepravovaných cestujících v osobním vlaku byli čtyři potlučeni nebo zraněni. Jedna žena musela být odvezena k ošetření do nemocnice se zraněným ramenem a na bolesti si stěžoval i stojvůdce vlaku.

Při nehodě došlo k vykolejení vlaku tak, že jedna polovina vagonu zůstala v kolejišti a druhá skončila na železničním náspu. Zcela zničený vrak osobního auta zůstal zaklíněn pod přední nápravou vlaku.

Hasiči z Kroměříže zajistili vůz i vlak proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Po příjezdu drážních hasičů jim bylo místo předáno pro další zásahy.

Po zadokumentování nehody policií bylo hasiči vyproštěno tělo řidiče osobního auta speciální hydraulickou technikou. Na místo musel být povolán speciální drážní jeřáb z Ostravy, který nejprve zvedne vykolejený vlak, a teprve poté bude možné vyprostit sešrotované osobní auto.

Dopravní nehoda si vyžádala mnohahodinové omezení na silnici i železniční trati. Příčinu nehody šetří policie.

kpt. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet