Středa 29. června 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Ostravští hasiči vyprošťovali dva zraněné po nehodě na dálnici

Dvě ostravské jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v úterý 1. 11. 2011 dopoledne u nehody na dálnici D1 v Ostravě-Svinově nedaleko velkého kruhového objezdu s Rudnou ulicí. Dodávka Volkswagen LT 35 při ní zezadu narazila do osobního auta Škoda Fabia. Hasiči museli vyprostit z fabie zraněného muže a ženu, třetím zraněným byl řidič dodávky.

Informaci o nehodě obdrželo Integrované bezpečnostní centrum Moravskoslezského kraje v úterý před 11. hodinou. Na místo vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Poruba a Zábřeh. Nehoda se stala kousek od sjezdu na dálnici z kruhového objezdu s Rudnou ulicí, a to ve směru na Bohumín.

Obě vozidla stála zcela nalevo za sebou (těsně u betonového okrajníku). Hasiči se zaměřili na záchranu zraněného muže a ženy z fabie, která stála jako první. Po vyproštění s pomocí hydraulických nástrojů je předali do péče rychlé záchranné služby. Zraněn byl také řidič dodávky.

Další hasiči začali usměrňovat dopravu na dálnici ve směru na Bohumín i napojený sjezd z kruhového objezdu. Doprava nemusela být přerušena, pouze byla a dosud je (v poledne) svedena do jednoho pruhu. Po vyproštění osob se hasiči také postarali o menší únik provozních kapalin z vozidel – na úklid použili sorbent.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet