Středa 29. června 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Dva požáry ve Lhotě pod Kosířem

Dva požáry, první v pátek 4. listopadu v 22:50 hodin a druhý v sobotu 5. listopadu v 2:36 hodin, likvidovaly jednotky hasičů ve Lhotě pod Kosířem.

První událost byla nahlášena na operační středisko v pátek 4. listopadu 2011 v 22:50 hodin. Na místo vyjeli profesionální hsiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Drahanovic a Náměště na Hané. Po příjezdu hasiči zjistili, že hoří osobní vozidlo škoda 105, které stálo na volném prostranství. Požár vozidlo zcela zničil, škodu vyčíslil majitel na 4,5 tis. Kč.

K druhému požáru, asi 400 m vzdálenému od místa první události, vyjížděli hasiči v sobotu 5. listopadu 2011 v 2:36 hodin. Jednotky profesionálů z Olomouce a z Konice a dobrovolníci z Drahanovic a Náměště na Hané bojovaly s požárem v průjezdu rodinného domu, ve kterém bylo zaparkováno osobní vozidlo škoda Favorit.

Těsně po vzniku požáru majitel vozidlo z průjezdu vytlačil, přesto jej už požár částečně poničil (ohořelé plasty). Požár hasiči bez problémů zlikvidovali. Při požáru se majitel nadýchal splodin hoření, a proto jej zdravotnická záchranná služba odvezla na ošetření do nemocnice. Rodinný dům požár nezasáhl, zakouřily ho pouze zplodiny hoření.

Ohnisko požáru našel majitel v průjezdu v botníku, přesná příčina vzniku ohně se šetří. Výše škody byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje

Sdílet