Neděle 3. července 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Vážná dopravní nehoda v Kroměříži

Dne 12. 11. 2011 v 11:27 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po vážné dopravní nehodě u Kroměříže.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na hlavním silničním tahu z Hulína do Kroměříže došlo k vážné dopravní nehodě mezi dvěma osobními vozy zn. Fiat Uno a Ford Focus.

Po vzájemném střetu dvou osobních aut došlo ke zranění obou řidičů. Řidič prvního auta zůstala ve voze zaklíněna s těžkým zraněním kolene a bylo nutné ho vyprostit. Ve druhém voze se zranila řidička, která se z vozu dostala ven sama.

Hasiči byli na místě zásahu už za dvě minuty po výjezdu z nedaleké stanice. Velitel zásahu potvrdil vážnější nehodu a hasiči se pustili do poskytování první pomoci. Zraněnému a zaklíněnému muži byl nasazen krční límec a po příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby začalo vyprošťování. Pod dohledem lékaře byla připravena páteřová deska, byl uvolněn prostor kolem těla a muž byl vytažen ven. Po uložení do vakuového lůžka byl dopraven do sanitního vozu a po dalším nutném ošetření byl pacient odvezen do nemocnice. Zraněná žena byla rovněž ošetřena a převezena k další nezbytné péči do zdravotnického zařízení.

Hasiči zajistili vraky vozů proti případnému požáru a uniklé provozní kapaliny byly zasypány sorbenty. Po zadokumentování nehody pomohli hasiči s úklidem vozovky. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla značně omezena doprava na důležité křižovatce k dálnici D1. Dopravu na místě řídili policisté.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet