Čtvrtek 7. července 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Děti ve školce si vyzkoušely výstroj hasiče

Příslušníci HZS Kraje Vysočina z oddělení ochrany a přípravy obyvatelstva v listopadu navštívili Mateřskou školu Kvítek v Jihlavě. Děti seznámili s prací hasičů, způsobem jejich ochrany a s výstrojí. Kalhoty, boty, kabát a helmu si mohly děti nejen prohlédnout, ale také důkladně osahat. Ty statečnější si výstroj dokonce vyzkoušely.

Formou diskuze se potom děti dozvěděly o možnostech vzniku požáru, zacházení s otevřeným ohněm a samozřejmě také, jak se mají zachovat v případě vzniku požáru doma nebo ve školce.

Velký úspěch sklidila hra, při které se děti učily, jak uhasit případný požár oblečení. Dětem bylo kladeno na srdce, že je nutné řídit se pravidlem: „Zastav se, lehni si, kutálej se“.

Dále byly děti upozorněny, že v případě průjezdu hasičských vozidel je nezbytné, aby odstoupily od kraje vozovky, tak aby mohli hasiči okolo nich bezpečně projet.

Vzhledem k věku dětí (3 roky) bylo celé setkání zaměřeno hlavně na odstranění jejich strachu z výstroje hasičů. Po skončení besedy bylo na dětech znát, že si na uniformu a hasičské oblečení zvykly a již se nebály tak, jako na začátku.

kpt. Ing. Jaroslav Bárta
Oddělení ochrany a přípravy obyvatelstva
HZS Kraje Vysočina

Sdílet