Čtvrtek 7. července 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Náklaďák skončil po střetu s osobákem v příkopu

Dnes v 8:46 hodin obdrželo Krajské operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje zprávu o dopravní nehodě u obce Olešník u odbočky na Chlumec.

K zásahu vyjela osádka cisterny ze stanice Týn nad Vltavou a jelikož byla nehoda ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob, tak operační důstojníci vyslali také rychlý zásahový automobil z centrální stanice České Budějovice.

Jednalo se o střet osobního automobilu tovární značky Škoda Fabia a nákladního vozu převážejícího suť. Po střetu zůstal nákladní vůz převrácený na bok v příkopu, jeho řidič ze zničené kabiny vylezl sám. V osobním voze cestoval pouze řidič, zdravotníci ZZS jej vytáhli ven bez pomoci speciálního vyprošťovacího zařízení hasičů. Na poli vedle komunikaci přistál také vrtulník LZS, ale zraněný řidič osobního vozu byl nakonec převezen do nemocnice sanitkou.

nprap. Regina Tupá, Policie ČR:

Celková výše vzniklé škody na vozidlech se odhaduje na nejméně 700 000 korun. Příčina a míra zavinění je v současné době předmětem dalšího vyšetřování českobudějovických dopravních policistů.

Zasahující hasiči oba vozy zabezpečili proti požáru a úniku provozních látek. Poté velitel zásahu poslal českobudějovický rychlý zásahový automobil zpět na základnu a na místo si vyžádal technický automobil ze stanice Suché Vrbné.

Jeho osádka společně s týnskými hasiči provedla odčerpání nafty z nádrže nákladního vozu. Nezaznamenali jsme žádný únik provozních kapalin mimo nádrže vozu. Vyproštění nákladního vozu a odtah obou dopravních prostředků si zajistí majitelé prostřednictvím soukromých firem.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet