Středa 29. června 2022, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Včas zpozorovaný požár kotelny nezpůsobil velké škody

Dne 25. 11. 2011 ve 14:30 hod. byli hasiči informováni o požáru kotelny stolárny v obci Doubravy.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma cisternami a automobilovým žebříkem, kterou posílily jednotky dobrovolných hasičů z Velkého Ořechova a Doubrav. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v kotelně u stolárny.

Požár byl včas zpozorován majitelem, který si všiml kouře vycházejícího ze střechy objektu. Okamžitě také běžel do kotelny, kde rozvíjející se požár začal hasit pomocí přenosných hasicích přístrojů. Z obav o další rozšíření a zasažení stavby byli na místo přivoláni hasiči.

Po příjezdu hasičů bylo postupně nataženo vodní vedení a požár se podařilo rychle lokalizovat. Dalším hašením byl uchráněn okolní majetek a střecha objektu. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Likvidace požáru byla hlášena kolem šestnácté hodiny. Závěrečná kontrola v konstrukcích střechy byla provedena termokamerou.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Požár zasáhl část kotelny, dřevo v blízkosti a část prostoru nad kotlem. Požárem způsobená škoda byla odhadnuta asi na 5.000 Kč. Včasným zpozorováním a rychlým zásahem hasičů byly uchráněny další hodnoty majetku asi za 100.000 Kč.

V topné sezóně se s požáry v kotelnách setkáváme často. Stále připomínáme vhodnou prevenci a pravidla pro uskladňování topiva u kamen, kotlů a krbů. Zanedbání těch nejzákladnějších pravidel může vést ke značným škodám na majetku nebo k ohrožení lidí.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet