Čtvrtek 7. července 2022, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

„Policejní zásah“ hasičů v Českém Krumlově zabránil neštěstí

Policie ČR si krátce po 19. hodině dne 26. 11. 2011 vyžádala přes operační střediska Policie ČR a Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje spolupráci profesionálních hasičů z centrální stanice Český Krumlov, a to k benzínové čerpací stanici ÖMV v Českém Krumlově.

Ilustrační foto

Zde došlo k velmi dramatické situaci, kdy muž polil benzínem přímo z tankovací pistole své osobní auto a hrozil jeho zapálením. Českokrumlovští hasiči, kteří se na místo dostavili jako první, si okamžitě uvědomili vážnost situace, nečekali na své policejní kolegy a muže násilně zajistili. Policisté na místo přijeli vzápětí a silně podnapilého muže si od hasičů převzali. Ten byl převezen sanitkou ZZS na záchytnou stanici. Zasahující hasiči z politého osobního auta opláchli benzín proudem vody a odstavili jej mimo čerpací stanici. Událost řeší příslušníci Policie ČR.

Naši hasiči prokázali velké hrdinství. Svým činem bez jakéhokoli zaváhání zabránili vzniku situace, při které by zcela jistě vznikly velké škody nejen na majetku, ale především na zdraví či životech přítomných lidí.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet