Středa 29. června 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Havarovaný kamion blokoval silnici u Nošovic

Slovenský řidič přejel celý kamionem do protisměru, přitom strhnul téměř 200 metrů festovních svodidel. Vyvázl bez zranění, nevypadal ani na to, že by měl šok.

Nehoda se stala dnes krátce po půl dvanácté (dopoledne) na rychlostní komunikaci R48, spojující Frýdek-Místek a Český Těšín – u Nošovic (okres Frýdek-Místek). Kamion jel v pravém pruhu ve směru z ČT na FM, patrně zavadil koly o svodidla na pravém okraji vozovky, a pak přejel do protisměru, kde se postavil napříč. Vezl dva kotouče se svinutým plechem, každý měl zhruba 10 tun. Jeden vypadl při DN ven, druhý zůstal na korbě. Velkým štěstím bylo, že ve směru z FM na ČT právě nikdo nejel.

Na místo vyjely tři jednotky HZS MSK – stanice Nošovice, Frýdek-Místek a Ostrava-Zábřeh.

Hasiči se po kontrole zdravotního stavu řidiče postarali o únik nafty z poškozené nádrže kamionu, povedlo se jim přečerpat do připraveného barelu (stříbrný na fotografii) 230 litrů, také zasypali drobný únik provozních kapalin na silnici sorbentem. Do půdy neuniklo nic, což potvrdil na místě zástupce s.p. Povodí Odry. Po zdokumentování DN Policií ČR odřezali část poškozených středových svodidel, a to pomocí rozbrušovací pily, klíčů a hydraulického rozpínáku.

Odtažení kamionu si vzala na starost soukromá odtahová firma – jeřáb a dvě odtahová vozidla, a to za asistence hasičů z HZS MSK.


Soukromé odtahové službě, které asistují hasiči z HZS MSK, se zatím (15:40) nepodařilo kamion odtáhnout, její pracovníci právě vyměnili havarovanému vozidlu kola, aby ho mohli odtáhnout mimo rychlostní silnici.

Směr z Frýdku-Místku (přesněji úsek u Nošovic) na Český Těšín je dále uzavřen, Policie ČR odklání dopravu u Dobré na jinou silnici. Opačnýá směr (z ČT na FM) je dále průjezdný bez komplikací…

Odhad uzávěrky úseku (od zasahujících hasičů) – asi do 16:30.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet