Středa 29. června 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Shořela jivenská hospoda, škoda je 3 miliony

Osádky pěti cisteren zasahovaly od druhé hodiny ranní u požáru hospody stojící přímo na hrázi rybníku Mrhal u obce Jivno. Operační důstojníci HZS Jihočeského kraje na místo vyslali profesionální jednotky ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné a svolali jednotku SDH obce Lišov.

Průzkum místa události ukázal, že se jedná o restaurační zařízení o půdorysu 5 × 15 metrů, které je zcela zasaženo plamenem, a to včetně terasy. Hasiči prvotně zajistili, aby se požár nešířil dál na další objekty a porosty. Ve 3:00 hodiny velitel zásahu nahlásil na operační středisko, že požár je pod kontrolou, že síly a prostředky jsou u zásahu v dostačujícím počtu. Od provedené lokalizace zasahující jednotky prováděly rozebírání konstrukcí, aby se dostaly ke všem ohniskům požáru.

Po sedmé hodině ranní proběhlo střídání zasahujících hasičů. Na likvidaci nastoupila nová směna, která pokračovala v úplném dohašování.

Výše škody byla předběžně stanovena na Kč 3 000 000,–-, příčina vzniku požáru je předmětem šetření.

V 10:20 hodin byla nahlášena úplná likvidace požáru. Požářiště bylo předáno majiteli, všichni zasahující hasiči místo zásahu postupně opustili.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet