Středa 6. července 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár části sušicí linky na boby v Němčicích u Holešova

Dne 1. 12. 2011 ve 21:26 hod. byli hasiči informováni o požáru sušicí linky na boby v obci Němčice na Kroměřížsku.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Holešova s jedním zásahovým vozem, ve společném výjezdu s jednotkou dobrovolných hasičů Holešov, které navíc posílily jednotky dobrovolných hasičů z Prusinovic a Němčic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru části technologií sušicí linky na boby.

Požár byl zpozorován během provozu zaměstnanci, kteří také ihned použili několik přenosných hasicích přístrojů. Do příjezdu hasičů se jim podařilo udržet požár uvnitř technologií a zabránit případnému rozšíření plamenů mimo stroj a celou linku.

Hasiči byli na místě požáru za sedm minut po výjezdu ze stanice Holešov. Bleskově bylo nataženo vodní vedení a požár byl postupně lokalizován i uhašen. Část technologií sušičky byla rozebrána a postupně dohašena, včetně požárem zasažených bobů. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Po prozkoumání provozu dospěl vyšetřovatel k závěru, že v sušičce došlo k nepředpokládané změně provozních parametrů a k následnému požáru. Technologie sušičky je založena na principu plynových hořáků, kde došlo k technické závadě.

Požárem způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 10.000 Kč. Včasným a správným zásahem zaměstnanců i hasičů byly uchráněny další hodnoty sušicí linky na boby asi za 500 tis. Kč.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
Sdílet