Středa 29. června 2022, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Nedělní železniční nehody u České Třebové

Dne 4. 12. 2011 v 07:52 hod. byli hasiči HZSP SŽDC Česká Třebová informováni o železniční nehodě v žst. Brandýs nad Orlicí.

Ilustrační foto

Jednotka vyjela vozy CAS 24 L 101 (I.) a VEA – L3 Nissan X-TRAIL v počtu 1+5+OMU SŽDC s.o.. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu zjistila, že na místě zasahuje jednotka JSDHO Choceň a jedná se o sraženou civilní osobu neznámým vlakem, která byla usmrcena.

Na místě provedla zajištění místa nehoda, po vyšetření nehody úklid ostatků z kolejiště, pomoc při naložení pohřební službě a opláchnutí kolejového svršku pomocí vysokotlaku z vozidla CAS 24. Vlak, totožnost postiženého a příčina nehody je v šetření.


V 21:18 hod. hasiči HZSP SŽDC Česká Třebová vyjeli na další železniční nehodu, tentokrát nahlášenou do železniční stanice Náchod.

Jednotka vyjela vozy CAS 24 L 101 (I.) a VEA – L3 Nissan X-TRAIL v počtu 1+5+OMU SŽDC s.o.. Po dohledání a příjezdu na místo byl proveden průzkum. Bylo zjištěno, že se jedná o sraženou civilní osobu osobním vlakem, civilní osoba byla usmrcena.

Jednotka zajistila místo mimořádné události. Po vyšetření nehody provedla úklid ostatků civilní osoby z kolejiště, pomoc při naložení pohřební službě, opláchnutí kolejového svršku a drážního vozidla pomocí vysokotlaku z vozidla CAS 24. Škoda a příčina nehody je v šetření.

Michal Janza, HZSP SŽDC Česká Třebová

Sdílet